Šachuj Cast: 15. Petr Buchníček – I ti nejlepší hráči neznají dobře pravidla, chtěl bych jednou rozhodovat olympiádu

Šachuj Cast: 15. Petr Buchníček – I ti nejlepší hráči neznají dobře pravidla, chtěl bych jednou rozhodovat olympiádu

Petr Buchníček je nejen silným šachistou úrovně fide mistra, ale také mezinárodním rozhodčím se zkušenostmi z top evropských akcí. V poslední období měl možnost mimo jiné rozhodovat i světový šampionát v bleskovém a rapid šachu. S Petrem si povídáme o tom, jak se k rozhodování dostal, jaké to je rozhodovat partie top hráčů a v čem je samotná světová špička specifická?

V prvním díle třetí série Šachuj Cast se dozvíš mnoho o tom, jak to funguje na velkých evropských akcích z pohledu rozhodčího. Jaké pravidlo by Petr sám rád změnil, ale i to, které z pravidel dělá hráčům největší problémy.

Šachuj.cz přichází s projektem šachových podcastů. Na naší scéně se jedná o jedinečný formát, ve kterém budeme přinášet pravidelné rozhovory s šachovými osobnosti z československé scény. Tento osmý díl otevírá druhou sérii Šachuj Cast!

Tak neváhej a pusť si náš podcast při běhu, vaření či řešení šachových diagramů. Šachuj Cast můžeš poslouchat také na Spotify, Apple Podcasts a dalších podcastových platformách.

Připomínky a názory na Podcasty zasílej na admin@sachuj.cz nebo vlož komentář pod tento článek. Můžeš nám také navrhnout hosta, kterého bys rád slyšel v dalším díle. Těšíme se na zpětnou vazbu.

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *