Za ligovou oponou I – IM Dejf Kaňovský

Za ligovou oponou I – IM Dejf Kaňovský

opona1

Se zahájením šachových soutěží přicházíme na blogu šachuj.cz s novou sérií příspěvků, která bude mapovat ligové soutěže družstev. V článku naleznete vždy komentovanou partii silného hráče, který má s danými soutěžemi své zkušenosti.

V prvním hracím víkendu se za šachovnice posadili hráči prvních lig, krajských a okresních přeborů. V západní skupině první ligy nastoupil i nejsilnější hráč prvních lig GM Viktor Láznička, ten připsal celý bod, ale na tři body to Polabinám nestačilo. Nejvyšší týmovou výhru zapsal Unichess v čele s GM Petrem Michalíkem. Výsledky 1. kola západní skupiny jsou k dispozici zde.

V dnešním díle se zaměříme více na východní skupinu. Do Třince v prvním kole zavítalo Staré Město. Na první šachovnici vyzval mladý mezinárodní mistr Kuba Szotkowski našeho dnešního komentátora Davida Kaňovského. V průběhu partie tahal Kuba za delší konec provazu, ale David dokázal partii udržet a tím nastartovat svůj tým k vítězství 2,5:5,5. Nejvyšší výhra v prvním kole to však nebyla, 6:2 totiž porazil Český Těšín Valachy ze Vsetína. Výsledky 1. kola východní skupiny jsou k dispozici zde.

Nyní už předáme slovo IM Davidu Kaňovskému a jeho rozboru.

Šachovnice s možnosti přehrávání se objeví po kliknutí na libovolný tah.

Autor blogu: Jozef Valenčík
Autor komentáře: IM Dejf Kaňovský
Projekt Za ligovou oponou vzniká za podpory Šachového svazu České republiky.

Tags: , , ,

3 Odpovědi

  1. ... napsal:

    Sorry Dejve, ale že by Lázňa pomohl k přesvědčivé výhře…?! Majkl

  2. Jakub Szotkowski napsal:

    21. Rc2 – Nesouhlasím s Dejfem v tom, že tento tah je zbytečný. Jeho smysl totiž nespočívá v tahu Vc4. Jedna se o čistě profylaktický tah. Pokud totiž bílý neobsadí c sloupec, může černý jít přes věží přes c8 až na c3, což jsem nechtěl dopustit. Souhlasím však s tím, že se v této pozici dalo hrát přesněji, což se však ve světě analytických programů dá říct o každé pozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *