Šachuj Cast: 5. Štěpán Žilka – Nepoužívat engine je pro mě zpátečnické

Šachuj Cast: 5. Štěpán Žilka – Nepoužívat engine je pro mě zpátečnické

podcast5-uvod

Štěpán Žilka je český šachový velmistr a programátor. Patří k zastáncům tréninku se šachovými programy a i o nich a jejich využití v tréninku se bavíme v tomto díle Šachuj Castu. Štěpán se zmiňuje i o svých dalších plánech a to jak šachových, tak programátorských. Řeč přišla také na jeho aplikaci vlastní aplikaci Alien Chess, kterou čeká velký update. 

Šachuj.cz přichází s novým projektem šachových podcastů. Na naší scéně by se mělo jednat o jedinečný formát, ve kterém budeme přinášet pravidelné rozhovory s šachovými osobnosti z československé scény.

Tak neváhej a pusť si náš podcast při běhu, vaření či řešení šachových diagramů. Šachuj Cast můžeš poslouchat také na Spotify, Apple Podcasts a dalších podcastových platformách.

Připomínky a názory na Podcasty zasílej na admin@sachuj.cz nebo vlož komentář pod tento článek. Můžeš nám také navrhnout hosta, kterého bys rád slyšel v dalším díle. Těšíme se na zpětnou vazbu.

Tags: , , , ,

Jedna odpověď

  1. David Navara napsal:

    Rozhovor je pěkný, jen se musím ohradit proti tomu, že by mi při rozborech s počítačem tolik záleželo na tom čísle, které ukazuje. (Vím, že Štěpán se vyjádřil trochu jinak a mne zmínil v trochu jiné souvislosti, ale číslo (hodnocení) jako výstup analýzy s počítačem zmiňoval několikrát.)
    Pozice hodnotím „mnohorozměrně“, pohledem praktického hráče. Takzvané objektivní hodnocení je jedna věc, ale pak záleží také na tom, nakolik mně či soupeři daná pozice sedí, které straně (bez ohledu na konkrétní hráče) se hraje snáze, nakolik silné jsou remízové tendence a podobně.
    Pěkně to rozebírá Ján Markoš v naší společné knize. Na čísla, která ukazuje počítač, se samozřejmě dívám, ale vnímám je spíše jako nástroj, který mi při vhodném použití může pomoci lépe porozumět pozici. Samo o sobě to číslo velký užitek nepřináší, na tom se se Štěpánem shodneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *